sobota 13. apríla 2013

Stále celé zle


Obzerám sa späť a prechádzam si všetky svoje výhovorky, prečo som neurobila ani ťuk a prečo som sa nehýbala. Obhajujem sa sama pred sebou naozaj veľmi presvedčivo. V pondelok som mala homme office, v praxi to znamenalo vstať o piatej, zastaviť sa o šiestej večer a nestihnúť sa najesť vo vlastnom byte. Chcela som ísť behať, pravdou je, že som si necítila nohy. Bola som v nedeľu a po dlhej dobe sa dostavila svalovica., pravá nefalšovaná svalovica, človeka, ktorý sa nehýbal roky. Bolel ma každý dotyk tela a prišlo mi to absurdné. Doteraz vždy, keď som mala pár týždňovú pauzu, telo malo nejakú pomyselnú rezervu kondície a cesta späť bola jednoduchá.

Teraz mi to však prišlo iné. Keď na to myslím, predstavujem si prvý  nedeľný kilometer, ktorý som myslela, že nedám, prišiel mi nekonečný. Dala som ich päť a až pri dobehnutí do cieľa som si uvedomila, čo sa stalo. Nezvolila som dobré tempo. Urobila som úplne triviálnu chybu začiatočníka, zvolila nesprávne tempo, ktoré spôsobilo následnú silnú svalovicu.

V utorok som mala stretnutie so šéfom a ten utrúsil niečo veľmi podobné. Vesper treba byť rýchly, ale ty si super rýchla. Tak nejako to povedal.

Utorok bol celkovo veľmi vtipný deň. Stále som sa pohybovala s bolesťou, ale bol tam aj jeden moment, keď som sa prestala pohybovať úplne, priam som onemela. Zvyčajne reagujem veľmi rýchlo, ale sú situácie, kedy sa môj reakčný čas neuveriteľne predĺži, alebo vôbec nenastane. Zvyčajne je to vtedy, keď niekto zavádza, útočí, zakrýva svoju vlastnú neschopnosť a hľadá vinníkov okolo. Celkom ma odstrelí skutočnosť, keď to robí dospelý jedinec na serióznom meetingu, ktorý sa v ten moment mení na veľké pieskovisko a hru na hrabličky a lopatky.

Bola som na seba nahnevaná. Bola som nahnevaná, že som strnula a nereagovala správnym spôsobom, ktorý by to otočil. Ak by som reagovala svojim starým spôsobom, urobila by som z nich debilov a v tejto chvili ich potrebujem na svojej strane. Presne toto sa mi rojilo hlavou a tak som mlčala, dýchala a neskôr dumala aká mala byť tá správna reakcia. Šef mi povedal, že som mala reagovať a ja som mu odpovedala, že sa nenechám zatiahnuť do detských hier na pieskovisku. Povedal, takto si vyzerala ako idiot. Odpovedala som, iba dočasný.

Musím niečo vymyslieť a v tejto chvíli mám len zahmlenú predstavu.

Streda. Streda priniesla stretnutie s externym konzultantom s podobným myslením ako ja a zároveň priniesla aj nadej, že nie som úplný idiot, čo chce nemožné.  Ten človek do mňa vlial energiu, ktorú som tak zúfalo potrebovala. Večer som sa prekonala a po prichode do prechodného domova som neľahla do postele, ale po siedmich týždňoch urobila prechádzku do okolia a spoznávala nočné mesto.

Štvrtok bol nepopísateľný. Odohrala sa dôležite prezentácia, na ktorej sa zúčastnila aj pani X. Podľa poslednej inštukcie zhora si ju mám získať, moja stolička závisí aj od nej, od osoby, ktorej mi je vlastne ľúto. Po prezentácií mi externí jedinci zaželali veľa šťastia s danou osobou a ja som nevedela v tej chvíli, či som vďačná alebo sklamaná z tohto ich výroku.

Asi som bola chvíľu vďačná, vďačná za to, že niekto iný vidí rovnaký problém ako ja, že to nie je len môj skreslený pohľad, že nie som prehnane kritická, že je tam kus nadhľadu a odosobnenia. Následne som bola sklamaná, pretože som zatiaľ nedostala odpoveď, čo s tým.

Veľmi si prajem, aby mi s tým pomohli, aby presvedčili, že sú dobrí, aby som mala nejakých spojencov. Mám tak trochu nevďačnú pozíciu, ale ktorá pozícia je vlastne vďačná v určitej úrovni? Asi žiadna, asi je fajn byť občas nižšie,  asi fakt nemám na tie zákulisné hry, ktoré mi prídu detinské a smiešne. Na druhej strane, viem, že su nutné a v každej jednej spoločnosti rovnaké. Prúser je, že ešte stále nie som voči nim odolná a nerobia mi dobre. Potrebujem  si vytvoriť nejaký obranný štít, lebo potom to so mnou dopadá katastofálne ako vo štvrtok večer, keď sa mi podarilo vymknúť sa za jeden večer dvakrát.

Piatok. Vážne som si myslela, že odídem skôr. Nič také sa nestalo. Bola som veľmi unavená. Po očiach sa mi urobili lišaje. Čo bolo zvláštne, že som cítila ako sa robia a potom som si len dotykom overovala, či sa mi to nezdá. Viem, že do pondelka zmiznú, ale nie je to dobré.

Nie je dobré prichádzať vyplutá domov, kúpiť si rezance v krabici, zhodiť tašku uprostred obývačky, otvoriť krabičku, mechanicky jesť a tupo hľadieť do blba. Z tohto stavu ma prebrala len faktúra za telefón, ktorá mi vyrazila dych a spôsobila dvihnutie tlaku.  Pozitívna je však skutočnosť, že som sa dvihla, išla ju reklamovať a skončila som v kine.

Taký milý týždeň.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára